Express is terecht. In de oerwouden van Ghana is begin deze maand de Duits/Russisch/Japanse ruimtecapsule gevonden die vorig voorjaar met een Japanse raket was gelanceerd. Dat liep toen niet goed af; de satelliet kwam in een veel te lage baan terecht.
De capsule was ontworpen om heelhuids naar de aarde terug te keren. Door de slechte start gebeurde dit echter niet in Australië, zoals tevoren was uitgerekend, maar in Ghana. De vluchtleiding was het spoor van de satelliet toen al lang bijster; zij wist niet beter of de capsule was na drie rondjes om de aarde in de Stille Oceaan beland.
Pas toen een Australische journalist melding maakte van berichten in enkele Afrikaanse kranten dat er in Ghana 'iets' uit de hemel naar beneden was gevallen, gingen onderzoekers van de Duitse ruimtevaartorganisatie Dara erop uit en vonden de capsule - mèt nog enkele werkende instrumenten erin.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.