NEW YORK (KRF) - Het rommelt binnen de familie die de meerderheid van de aandelen in handen heeft bij het Amerikaanse Dow Jones-mediaconcern, uitgever van de gerenommeerde zakenkrant The Wall Street Journal. William Cox III is opgestapt uit onvrede over de tegenvallende koersontwikkeling van het aandeel Dow Jones.
De New York Post meldde vrijdag het vertrek van de 41-jarige Cox, directeur Dow Jones Global Indexes na achttien jaar trouwe dienst. Hij wil van buitenaf proberen veranderingen af te dwingen, aldus de krant.
Een anonieme zegsman van Dow Jones bevestigde dat Cox ontslag heeft genomen. Meer kon hij niet vertellen. Officieel weet het concern nog van niets. Een woordvoerder zei vrijdag dat Cox niet had gereageerd op een boodschap die voor hem was achtergelaten.
Cox zou met een nicht, de 32-jarige Elisabeth 'Lizzie' Goth, overlegd hebben met grote namen uit de Amerikaanse beleggingswereld zoals Warren Buffett over de manier waarop de zaken bij Dow Jones kunnen verbeteren.
De koers tuimelde vorige maand op Wall Street na de bekendmaking dat de winst flink zal verminderen wegens een injectie van 650 miljoen dollar (1,2 miljard gulden) in Telerate. Deze financiële informatiedienst van Dow Jones moet het steeds meer afleggen tegen de concurrentie van Bloomberg en Reuters.
Sindsdien gaan geruchten over een overname van Dow Jones, waarbij ook de naam van het Brits-Nederlandse Reed Elsevier als belangstellende is gevallen. De vier leden van de familie Bancroft die in de raad van bestuur zitten, onder wie de vader van Cox, hebben echter gezworen dat Dow Jones zelfstandig blijft.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.