*

 
dossier

Archief

Afkoop schadeclaim VS kost Shell en Hoechst 1,5 miljard

Door: redactie − 10/11/95, 00:00

NEW YORK (Bloomberg, KRF) - Shell Oil, de Amerikaanse tak van de Nederlands/Britse oliegigant, en het Duitse chemieconcern Hoechst hebben een grote schadeclaim over lekkende waterleidingen afgekocht.

Met de betaling van 950 miljoen dollar (1,5 miljard gulden) zien de eigenaren van zes miljoen huizen in de staten Tennessee en Alabama af van verdere aanspraken op beide ondernemingen. Een eerder bod van 850 miljoen dollar hadden de advocaten van de huiseigenaren als te laag van de hand gewezen.

In de huizen, gebouwd tussen 1970 en 1980, zijn kunststof waterleidingbuizen geïnstalleerd die slecht bestand bleken tegen chloor. Daardoor begonnen ze gaten te vertonen. Shell Oil, Hoechst en de Amerikaanse chemiereus DuPont leverden de grondstoffen voor de plastic leidingen. Shell produceerde polybutyleen, een bijprodukt dat ontstaat na de raffinage van olie. Het polybutyleen werd in de buizen gebruikt.

Met de betaling van de 950 miljoen dollar hebben Shell en Hoechst hun klachten in alle zuidelijke staten afgekocht. De twee partners zeggen DuPont zonodig via de rechter te zullen dwingen bij te dragen aan de schaderegeling die nu is overeengekomen.

mailIcon print |