*

 
dossier

Archief

Uefa bang voor toekomst

Door: redactie − 06/11/99, 00:00

Uefa-voorzitter Johansson vreest dat er opnieuw plannen zullen worden gesmeed voor de vorming van een Europese superliga.

De gisteren zeventig jaar geworden Zweed kon de dreiging van de marketinggroep Media Partners vorig jaar nog afwimpelen. Johansson denkt echter dat een nieuwe aanval op de positie van de Europese voetbalbond onvermijdelijk is.

De uitbreiding van de Champions League van 16 tot 32 clubs en het verhogen van het prijzengeld tot meer dan een miljard gulden zal daar volgens de Uefa-preses weinig aan afdoen. ,,Een Europese competitie zal geld wegtrekken bij de nationale competities. Een league waar al het geld zit, is een bedreiging voor de solidariteit.''

Johansson kwam ook nog eens terug op het Bosman-arrest, dat in 1995 voetbal in de Europese Unie een totaal ander gezicht gaf doordat iedere speler wiens contract is afgelopen transfervrij in een van de aangesloten landen aan de slag kan. Johansson zou die maatregel liever nog vandaag dan morgen ongedaan willen maken, omdat in zijn ogen de clubs een vergoeding zouden moeten ontvangen voor de ontdekking, opleiding en ontwikkeling van spelers.

,,Nu wordt licht vergeten waar het talent allemaal vandaan komt. Daar moeten we een eind aan maken, anders bestaat voetbal in de toekomst niet meer. Het is niet meer dan redelijk dat deze verenigingen een vorm van compensatie krijgen van de grotere clubs. Bosman was geen goede zaak voor ons. We moeten de trend van geld, geld en nog eens geld echt doorbreken.''

mailIcon print |