Van onze kerkredactie AMSTERDAM - De helft van de besturen van de grote, vooral Marokkaanse, moskeeën in Nederland zou betrokken zijn bij de drugshandel. Dat bericht uit de Volkskant is voor minister Sorgdrager van justitie geen aanleiding voor een onderzoek bij de moskeebesturen. Zij zei dat gisteren in antwoord op Tweede-Kamervragen.
Wel sloot zij niet uit dat er 'speciale aandacht' komt voor de betrokkenheid van bepaalde groepen bij “activiteiten die niet door de beugel” kunnen. Sorgdrager houdt er rekening mee dat de bevindingen van de parlementaire enquêtecommissie opsporingsmethoden daartoe aanleiding geven. Maar het openbaar ministerie stelt doorgaans geen onderzoek in naar aanleiding van algemene kranteberichten, zo zei zij Janmaat van de Centrumdemocraten.
Het bericht uit de Volkskrant van zaterdag dat gebaseerd was op 'gezaghebbende bronnen in de Marokkaanse gemeenschap' sluit aan op de geruchtmakende uitspraken van prof. dr. F. Bovenkerk bij de verhoren van de enquêtecommissie. Die stelde dat Marokkanen en Turken in belangrijke mate bij de handel betrokken waren. Het rapport van de commissie-Van Traa verschijnt over enkele weken.
Moslim-organisaties reageren intussen woedend. Volgens de Amsterdamse Stichting Turks-Islamitische Culturele Federatie wordt “een hetze tegen de islamitische gemeenschap gevoerd”. De An Nasr-moskee uit Rotterdam zei naar de rechter te zullen stappen om het dagblad tot rectificatie te dwingen.
Ook woordvoerder Ibrahim Spalburg van het Spior, een koepel van moskeeën in Rotterdam, waaronder negen Marokkaanse, noemt het bericht volledig uit de lucht gegrepen. Wel wil sluit hij niet uit dat individuele bezoekers handelen.
Verder tekent hij aan “dat de meeste Marokkanen in Nederland uit Noord-Marokko komen en daar is het verbouwen van en de handel in hasjiesj en marihuana zo verweven met de maatschappelijke situatie, dat er een diepe economische crisis zou ontstaan als de overheid het zou verbieden. En natuurlijk lopen er lijnen van Marokko naar Nederland.”
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.