*

 
dossier

Archief

Unie 55+ krijgt geen steun voor koudetoeslag

Door: redactie − 31/01/96, 00:00

Van onze parlementsredactie DEN HAAG - De Ouderen Unie 55+ heeft gisteren geen steun gekregen voor de suggestie om minima een eenmalige toeslag van 100 tot 150 gulden te geven in verband met de kou.

De regeringsfracties PvdA, VVD en D66 sloten zich aan bij minister Melkert (sociale zaken) dat burgers die door de kou in financiële problemen komen, de gemeente om bijzondere bijstand kunnen vragen. Het Kamerlid Leerkens kreeg wel bijval van de Socialistische Partij en de Groep Nijpels, die voortgekomen is uit de ouderenpartij AOV. Het CDA noemde de gedachte aan de 'koudetoeslag' sympathiek, maar gaf Leerkens geen duidelijkheid of hij gesteund werd.

Melkert vindt de bijzondere bijstand het meest gerichte instrument om minima met financiële problemen te helpen. Bij de gemeente om hulp aankloppen is geen schande, stelde de PvdA-bewindsman. De minister wees er daarbij op dat gemeenten bij aanvragen voor bijzondere bijstand geen drempel van 186 gulden per jaar meer hoeven te hanteren, zoals in het verleden wel het geval was. Melkert zal de gemeenten nog eens op het hart drukken dat ze ruime bekendheid moeten geven aan de regeling.

Bovendien is de bijzondere bijstand vanuit het oogpunt van doelmatige besteding van overheidsgeld de beste weg, aldus de bewindsman. Van het budget hiervoor blijft jaarlijks 150 miljoen over. Op de suggestie van Leerkes om gebruik te maken van eventuele meevallers voor de schatkist door hogere aardgasopbrengsten, ging de minster niet in. Het departement van financiën wijst erop dat “het jaar nog elf maanden duurt” en dat over dergelijke meevallers nog niets te zeggen valt.

mailIcon print |