*

 
dossier

Archief

Werkgevers supermarkten houden vast aan afschaffen toeslag voor avondwerk

Door: redactie − 28/09/95, 00:00

Van onze redactie economie AMSTERDAM - De toeslagen voor werken in de avonduren en het weekend blijven een struikelblok in het conflict rond de collectieve arbeidsovereenkomst voor supermarkten. De bonden en de werkgevers kwamen gisteren geen stap verder en schortten de onderhandelingen opnieuw op. Al ruim een half jaar zitten de 200 000 werknemers in de supermarkten zonder CAO.

“Uitermate teleurstellend”, noemde woordvoerder Van der Vlies van de Dienstenbond CNV de houding van de werkgevers, “ze beseffen niet dat we al een enorme buiging gemaakt hebben.” Het voorstel van de bonden behelsde twee arbeidscontracten: een standaardcontract voor werknemers die op 'normale' tijden werken en een flexibel contract voor personeel op de uitzonderlijke uren. De laatste groep zou geen toeslagen, maar een vast opslagpercentage krijgen. De bonden menen dat zij de werkgevers hiermee ruimschoots tegemoet komen in hun wens de toeslagen af te bouwen.

De werkgevers willen echter helemaal van geen toeslagen meer weten. Volgens hen zijn flexibele werktijden een algemeen maatschappelijke ontwikkeling. De partijen wagen op 19 oktober opnieuw een poging om tot een CAO te komen.

mailIcon print |