*

 
dossier

Archief

Gewonde bij gevechten tussen politie en jongeren in Rotterdam

Door: redactie − 31/01/98, 00:00

Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM - In het centrum van Rotterdam is het gisteravond tot ernstige ongeregeldheden gekomen tussen de politie en Turkse jongeren. Tijdens onderlinge gevechten tussen deze jongeren viel door een messteek één gewonde.

Aanleiding voor de incidenten was een vechtpartij tijdens een Turks feest in jongerencentrum Nighttown. In overleg met de organisatie besloot de politie dit feest, dat door duizend bezoekers werd bijgewoond, twee uur eerder dan de bedoeling was, te beëindigen. Wegens hun betrokkenheid bij deze vechtpartij werden vier mensen aangehouden, terwijl één bezoeker met ademhalingsproblemen naar het ziekenhuis moest.

Na de sluiting van Nighttown trokken ongeveer honderd van de jongeren naar de omgeving van de Lijnbaan, waar zij onderling slaags raakten. Toen de politie hierop met behulp van paarden en honden - tussen het vanwege de koopavond winkelende publiek - ingreep, keerden zij zich tegen de agenten. Daarbij vielen korte tijd rake klappen. Een groot aantal van de jongeren maakte daarbij het gebaar van de rechts-extremistische groepering de Grijze Wolven.

mailIcon print |