*

 
dossier

Archief

Barcelona geeft in slotfase weer zeker lijkende winst uit handen

Door: redactie − 12/01/98, 00:00

Van onze sportredactie AMSTERDAM - Barcelona en Real Madrid kunnen in 1998 nog niet imponeren. In het nieuwe jaar pakten de aartsrivalen in de Spaanse Primera Division slechts één punt uit twee wedstrijden.

Na de nederlaag tegen Betis Sevilla kwam regerend kampioen Real Madrid in de derby tegen Atletico Madrid niet verder dan 1-1. De 56 000 toeschouwers in het stadion Vicente Calderon zagen de bezoekers in de 69e minuut de leiding nemen via een doelpunt van de Braziliaan Savio. Vier minuten voor tijd maakte Romero de verdiende gelijkmaker voor Atletico. Seedorf was op dat moment bij Real net gewisseld. Kort na de beladen stadsderby tussen Atletico en Real Madrid is een supporter van Atletico neergestoken. Drie Real Madrid-aanhangers van de radicale groep Ultras Sur staken de 32-jarige man neer in de binnenstad van Madrid. De Atletico-fan is, na een zes uur durende operatie nog steeds in levensgevaar.

Barcelona gaf tegen Real Sociedad in de slotfase een riant lijkende voorsprong weg. Zes dagen na het mirakel van Salamanca (van 1-3 naar 4-3 in acht minuten), herhaalde de geschiedenis zich. Door doelpunten van Luis Enrique, zijn dertiende dit seizoen, en de Braziliaan Anderson leek de ploeg van Louis van Gaal optimaal te profiteren van het puntenverlies van Real Madrid. Maar opnieuw kon Barcelona de voorsprong niet vasthouden.

Barcelona stond vrijwel de gehele tweede helft van het duel in Sociedad onder grote druk van de Basken, die zestien wedstrijden op rij voor eigen publiek niet hadden verloren. Met Hesp, Bogarde en Reiziger in de basis hield Barça, zonder De la Peña en Stoitjskov, tot zes minuten voor het einde stand. Hesp verrichtte een groot aantal reddingen, maar op de inzet van Loren was hij kansloos. In de slotminuut maakte De Paula 2-2.

Van Gaal leek zijn gevoel voor cynisme na de blamage niet te zijn verloren. “Wij gaan vooruit”, zei hij na afloop. “Vorige week verloren we drie punten in acht minuten, nu maar twee in de laatste zes minuten.” De vraag is of de fans in Barcelona kunnen lachen om de grap van Van Gaal. Volgend weekeinde speelt de club thuis tegen Valencia en bij een eventuele nieuwe deceptie zullen de toeschouwers zich zonder twijfel tegen Van Gaal keren. Op de ranglijst heeft Barcelona 41 punten uit 19 wedstrijden, Real 40 uit 20.

Slecht sportnieuws was er voor een handjevol Nederlanders in Spaanse dienst. Gijon, met doelman Ponk, lijkt na de nederlaag van 2-0 tegen Compostela degradatie niet meer te kunnen ontlopen. Tenerife verloor met 1-0 van Deportivo. Na een uur viel Vierklau bij Tenerife uit met een spierscheuring.

Italië

Inter Milan heeft zich hersteld van de bekernederlaag tegen aartsrivaal AC Milan (5-0). De Italiaanse koploper won met 1-0 bij laagvlieger Piacenza. Moriero maakte in de tweede helft het doelpunt. Winter en Kanu kwamen wegens blessures niet in actie. Rode lantaarndrager Napoli heeft zich bij Inter gemeld om Kanu tot het einde van het seizoen te huren.

Inter Milan hield een voorsprong van vier punten op Juventus. De Oude Dame was met 2-0 te sterk voor Vicenza, in maart tegenstander van Roda JC in de kwartfinales van het EC-toernooi voor bekerwinnaars. Del Piero (strafschop) en Ferrara scoorden voor Juve, waarbij Davids de negentig minuten vol maakte.

AC Milan stelde in de thuiswedstrijd tegen AS Roma weer eens teleur. Het duel tussen de twee subtoppers bleef zonder doelpunten. Kluivert was aanvankelijk gepasseerd door trainer Capello. Door een spierblessure bij Savicevic tijdens de warming up mocht de voormalige Ajacied vanaf het beginsignaal meedoen. Evenals zijn ploeggenoten imponeerde hij niet. “Ik ben blij dat ik niet gewisseld ben”, gaf Kluivert toe. In de slotfase ontsnapte AC Milan nog aan een pijnlijke nederlaag. Totti van AS Roma schoot van grote afstand op de onderkant van de lat.

Rond twee wedstrijden uit de Italiaanse Serie A ontstonden gisterenrellen. Na de nederlaag (4-0) bij Lazio gingen fans van Lecce met de politie op de vuist. Twee agenten raakten in de massale vechtpartij gewond. De politie nam slechts twee supporters in hechtenis.

In Brescia werden na de overwinning van Fiorentina (1-3) tien aanhangers van de thuisploeg gearresteerd. Zij behoorden tot een grote groep fans die enkele supportersbussen van de tegenstander belaagden. Tijdens de onlusten vielen zowel aan de kant van de politie als aan de kant van de Brescia-fans gewonden. Met traangas en enkele harde charges slaagde de oproerpolitie erin de orde te herstellen.

mailIcon print |