*

 
dossier

Archief

Ikon wint twee prijzen met 'Dood op verzoek'

Door: redactie − 21/06/95, 00:00

Van onze mediaredactie HILVERSUM - De Ikon-documentaire 'Dood op verzoek' is tijdens het televisiefestival in het Canadese Banff bekroond met de Grote Prijs.

De internationale jury prees met name de terughoudende wijze waarop programmamaker Maarten Nederhorst de laatste maanden en de zelfgekozen dood van Cees van Wendel de Joode vastlegde. Ook roemde zij de moed van de Ikon om een documentaire te laten maken over zo'n beladen onderwerp als actieve euthanasie. 'Dood op verzoek' won tevens de eerste prijs in de categorie Sociale en Politieke Documentaires.

De Vara viel op het jaarlijkse festival, dat met name in de Angelsaksische wereld veel aanzien geniet, eveneens in de prijzen. De produktie 'Eva', geregisseerd door Theo van Gogh, kwam als beste uit de bus in de categorie Kort Drama. 'Eva' maakte deel uit van een vierluik over zelfbewuste, actieve ouderen.

In totaal werden 668 tv-programma's uit veertig landen ingezonden. Hiervan werden er zeventig genomineerd. Daartoe behoorden de politieserie 'NYPD' en de comedy 'Frasier', die momenteel beide in Nederland door de NCRV worden uitgezonden, en 'Het verdriet van België'.

De serie 'Japan 2000', een coproduktie van de BBC en de Nederlandse Onderwijs Televisie, is in Engeland bekroond met de 'Japan Festival Prijs'. Deze wordt elk jaar toegekend als een beloning voor het 'uitstekend onder de aandacht brengen van de Japanse cultuur in het Verenigd Koninkrijk'. The Japan Festival Fund bekroont in dit kader opvallende prestaties op het terrein van kunst, onderwijs, literatuur en sport. 'Japan 2000' gaat over de sterke economische positie van dat land en is bestemd voor de lessen aardrijkskunde in het voortgezet onderwijs. De serie, die vorig najaar werd uitgezonden, zal in september worden herhaald.

mailIcon print |