*

 
dossier

Archief

Hongaarse dominee verdacht van moord op zes familieleden

Door: redactie − 21/10/97, 00:00

Van onze correspondent BRUSSEL - België heeft zijn eigen 'Huis der Gruwelen'. Bij huiszoekingen de afgelopen dagen zijn in een woning in de Brusselse wijk Sint-Jans-Molenbeek menselijke resten aangetroffen.

De eigenaar van het pand, een 70-jarige Hongaarse dominee, is aangehouden op verdenking van moord op zes familieleden, twee ex-vrouwen en vier kinderen. De man ontkent alles. De politie onderzocht de afgelopen dagen tot driemaal toe het huis van de man, die na de Hongaarse opstand uit 1956 naar België vluchtte. Volgens een woordvoerder zijn delen van menselijke beenderen aangetroffen, een grote hoeveelheid 'niet nader geïdentificeerd vlees' in twee diepvriezers en vele bloedsporen. Ook vond de politie een urn met as, die volgens de verdachte van een overleden zus is. Het is niet helemaal duidelijk waarom de politie besloot de dominee te ondervragen. De man zou al vijf jaar geleden zijn familieleden als vermist hebben opgegeven. Feit is wel dat het onderzoek in een stroomversnelling is gekomen na het bezoek van een Hongaarse politiedelegatie eind september in het kader van de zaak-Dutroux. Volgens de politie is er echter geen enkel verband met de zaak van de vermiste kinderen.

De man werd vorige week donderdag verhoord en een dag later aangehouden omdat hij tegenstrijdige verklaringen had afgelegd. De man, die voor zijn pensioen op diverse scholen in Brussel godsdienstles gaf, heeft nog twee woningen in twee andere Brusselse wijken. Waarschijnlijk zullen ook daar huiszoekingen worden verricht. De zaak doet erg denken aan het 'House of Horrors' van het Britse echtpaar Fred en Rosemary West. In en rond hun woning in Gloucester vond de politie in 1993 de lijken van twaalf vrouwen, die door Fred, in negen gevallen samen met zijn vrouw, waren vermoord.

mailIcon print |