In zijn levendig portret van de Britse zusters Nassau (Trouw, zaterdag 7 november) suggereert Louis Cornelisse dat koningin Beatrix in afstamming veel verder afstaat van Willem de Zwijger dan Pam en Julie. Dat is onjuist. Het aantal generatieschakels tussen Willem van Oranje en Beatrix is echt niet groter dan dat van de zusters Nassau ten opzichte van hun beroemde voorvader. Alleen zitten er bij Beatrix meer vrouwelijke schakels tussen.
De inmiddels overleden vader van de twee zusters, Frederic Nassau, was de laatste afstammeling van Willem de Zwijger in ononderbroken mannelijke lijn. Twee keer zat er een bastaard in die afstamming, de eerste was een natuurlijke zoon van Frederik Hendrik. Beatrix stamt af van een 'officiële' dochter van diezelfde Frederik Hendrik. Deze Albertina Agnes huwde de Friese stadhouder Willem Frederik.
Via hun achterkleinzoon, stadhouder Willem IV, loopt de afstamming regelrecht naar koningin Wilhelmina en vandaar via Juliana naar de huidige koningin. Overveen, R. Pevanel
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.