*

 
dossier

Archief

VEGETARISCH - Rijstsalade met feta en radijs

SONJA VAN DE RHOER − 05/09/97, 00:00

Een maaltijdsalade is een gemakkelijk gerecht om te serveren. Voor het grootste gedeelte van tevoren te bereiden, gezond en lekker. Met een kop soep vooraf en/of een (warm) dessert een complete maaltijd met weinig werk.

Radijs wordt meestal uit het vuistje of op de boterham gegeten, maar smaakt ook heerlijk in een grotere hoeveelheid in een salade. Behalve de rode, ronde radijs kennen we ook de witte en rood-witte varieteiten. De (jonge) radijsbladeren kunnen goed in de salade worden gebruikt. Bovendien smaken de bladeren, rauw kleingesneden, lekker in combinatie met aardappelpuree.

Ingrediënten

1 l water 1 theel. zout 150 g langkorrelige rijst

voor de dressing: 2 theel. mosterd snufje zout 2 theel. Italiaans slakruidenmengsel (gedroogd) 4 eetl. azijn 2 eetl. olie 1 bekertje (125 cl) zure room 2 bosjes radijs 1/2 komkommer 1 gele paprika 200 g fetakaas 6 takjes peterselie zwarte olijven naar smaak

Werkwijze Breng het water met zout aan de kook. Doe zodra het water kookt de rijst erin, breng dit ook aan de kook en zet het vuur laag. Laat de rijst, afgedekt, in 15 minuten gaar koken.

Klop met de garde een dressing van de genoemde ingredienten.

Giet de gare rijst af in een zeef en meng hem vervolgens direct met de dressing zodat deze goed kan intrekken.

Maak de radijsjes schoon en snijd ze in plakjes. Was de komkommer en snijd deze in blokjes. Snijd de kaas in blokjes. Knip de peterselie met een schaar klein.

Meng alle ingrediënten (houd wat peterselie en olijven achter) in de slakom en garneer met de peterselie en olijven.

Variatie: neem jongbelegen Goudse of Edammer kaas in plaats van feta.

mailIcon print |