*

 
dossier

Archief

Skibby verbaast met winnende solo

Door: redactie − 12/09/95, 00:00

PALAZUELOS DE ERESMA (ANP) - Verbazing stond op zijn gezicht te lezen. Ongeloof straalde in de ogen van Jesper Skibby. “Dat ik dit kan”, zei hij verwonderd. “Een etappezege met in de finale een col van de eerste categorie. Nooit geweten, dat ik daartoe in staat was.”

De 31-jarige Deen uit de TVM-ploeg van Cees Priem won de negende etappe van de Vuelta a Espana. Een korte rit van 122,5 kilometer van Avila naar Palazuelos de Eresma. Skibby boekte zijn derde overwinning van het seizoen en de 47e voor de succesvolle wielerformatie van Cees Priem.

De Deen arriveerde met een voorsprong van 1.10 aan de finish. Laurent Jalabert won de sprint van de achtervolgende groep. Daarmee verstevigde de Franse heerser in de 50e Ronde van Spanje dank zij acht bonificatieseconden zijn leiderspositie. 'Jaja' is ook in het bezit van de berg- en puntentrui.

Hoewel Skibby ongevaarlijk is voor het amarillo van Jalabert, kreeg hij de overwinning niet cadeau. De Deen ontsnapte in de afdaling na de beklimming van Alto de la Paradilla (3e categorie) in gezelschap van de Spanjaarden Espana, Sanchez, Miranda, Torres, Irusta en de Zwitser Mauro Gianetti, winnaar van Luik-Bastenaken-Luik en de Amstel Gold Race.

Aan de voet van de beklimming naar Navacerrada (1e categorie) viel Irusta aan, Gianetti, Skibby en Miranda counterden. Drie kilometer van het hoogtste punt demarreerde Skibby, zijn medevluchters hadden geen antwoord. Gianetti volgde op 0.50, Miranda op 1.00. Het peloton onder aanvoering van Bruyneel en Jalabert passeerde de top op 1.15. In de lange afdaling naar de aankomst bleef Skibby verrassend overeind. Want achter hem joeg een groep van dertig renners met onder anderen Mauri, Jalabert, Bruyneel en Zülle. De ONCE-trein denderde voort, maar kwam nauwelijks in de buurt van Skibby. “Pas op een kilometer van de finish was ik zeker van de overwinning”, bekende Skibby. “Ik had niet verwacht uit de greep van de ONCE-ploeg te blijven. Dit is een van de mooiste overwinningen, die ik ooit heb behaald.”

mailIcon print |