*

 
dossier

Archief

Koninklijke onvrede

Door: redactie − 13/09/95, 00:00

Van onze correspondent

Over de beide leden van het koninklijk huis bevat het boek weinig complimenteuze passages. Zo wordt Alexander een relschopper genoemd, die is “afgeleefd door de ontucht”. De schrijver, de Belg

Pierre Mertens, houdt vol dat het om een roman gaat, fictie dus.

De 78-jarige prinses Lilian is de weduwe van de Belgische koning Leopold III, die haar tijdens de Tweede Wereldoorlog huwde en in 1951, na de roemruchte koningskwestie, afstand moest doen van de troon. De 53-jarige Alexander is de oudste van hun drie kinderen.

Lilian en Alexander eisen van Mertens, en diens Franse uitgever, dat alle exemplaren van Une paix royale (Een koninklijke vrede) van de markt worden gehaald. Bovendien eisen zij een schadevergoeding van enkele honderdduizenden guldens. Mertens zou de indruk wekken dat hij een reportage heeft geschreven gebaseerd op feiten, geen roman, aldus de eisers.

De schrijver beweert dat hij Lilian en Alexander van tevoren heeft ingelicht over de publikatie. De Franse rechter doet donderdag uitspraak.

mailIcon print |