BETHLEHEM (RTR/KNA) - PLO-leider Yasser Arafat heeft de vredesprijs van de Grieks-orthodoxe kerk ontvangen. Hij kreeg de prijs voorafgaand aan de mis in de Geboortekerk in Bethlehem, waar de patriarch van Jeruzalem, Diodoros I, zaterdag orthodox kerstmis vierde. Arafat kreeg de prijs voor zijn inzet voor de vrede in het Midden-Oosten.
Arafat deelt de prijs met de in november vermoorde Israëlische premier Rabin, zijn opvolger Peres, en koning Hussein en kroonprins Hassan van Jordanië. Arafat, Rabin en Peres kregen in 1994 de Nobelprijs voor de Vrede. De PLO-leider zei in zijn dankwoord trots te zijn op de onderscheiding voor de “vrede der moedigen”. Hij zei dat hij graag naast Rabin had gestaan, “die de prijs van de vrede der moedigen heeft betaald”.
Arafat woonde voor de tweede maal een kerstviering in Bethlehem bij. Op 24 december was het kerstfeest van de andere christelijke kerken in de Geboortekerk. In de orthodoxe kerken wordt het kerstfeest traditioneel dertien dagen later gevierd.
Bethlehem was kort daarvoor door de Israëliërs overgedragen aan de Palestijnse autoriteit.
De Grieks-orthodoxe kerk telt een groot aantal gelovigen onder de Palestijnen.
Bitterheid
Patriarch Aleksej van de Russisch-orthodoxe kerk heeft in zijn kerstboodschap opgeroepen tot vrede in Tsjetsjenië. Het aanhoudende bloedvergieten brengt slechts “diepe bitterheid” bij de bevolking, aldus de patriarch. Hij riep op tot “gebed en andere offers” om bij te dragen aan het einde van het conflict in de Russische deelrepubliek.
Volgens de Russische president Jeltsin heeft de Russisch-orthodoxe kerk een “hoogst humane en patriottische opdracht”.
Volgens het staatshoofd vervult de kerk de harten van de mensen met geloof in het goede, en zal de kerk de vrede en de eenheid van Rusland blijven dienen. De president schrijft dat in een brief aan de patriarch ter gelegenheid van Kerstmis.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.