WASHINGTON (Reuter, AP) - De Amerikaanse Senaatscommissie die het Whitewater-beleggingsschandaal en de betrokkenheid van president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary in onderzoek heeft overweegt twee naaste medewerksters van de First Lady aan te klagen wegens meineed. Dat heeft het televisiestation CNN gemeld. De twee medewerksters zijn Margaret Williams, de stafchef van de presidentsvrouw en Susan Thomases, haar juridische adviseur.
Williams en Thomases hebben vorig jaar getuigeverklaringen afgelegd over telefoongesprekken met Hillary Clinton nadat Vince Foster, een van de juridische stafleden van het Witte Huis, zelfmoord had gepleegd. De officiële lezing is dat Foster depressief was maar hardnekkige geruchten willen dat hij nauw was betrokken bij een doofpotactie rond Whitewater. Binnen de Senaatscommissie zou men tot de slotsom zijn gekomen dat de verklaringen van de twee medewerksters zo misleidend waren dat vervolging wegens meineed gerechtvaardigd is.
De presidentsvrouw is verder in verlegenheid gebracht door nieuwe onthullingen over 'Travelgate'. Uit een deze week boven water gekomen memo van twee jaar geleden blijkt dat zij wel degelijk de hand heeft gehad in het opheffen van het speciale reisbureau van het Witte en het overhevelen van de opdrachten naar een met de Clintons bevriende touroperator in Arkansas. Hillary Clinton heeft steeds ontkend dat zij achter het ontslag van de volledige staf van het Witte Huis-reisbureau zat.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.