*

 
dossier

Archief

Hongerstaaksters zijn boos op kamerleden

Door: redactie − 05/03/99, 00:00

De vijftien Turkse hongerstaaksters in Amsterdam, die al dertig dagen voedsel weigeren, zijn boos op kamerleden die woensdag zeiden dat toegeven aan de actie tot meer hongerstakingen leidt.

,,De politiek moet begrijpen dat de vrouwen deze beslissing niet zomaar nemen. Ze zijn wanhopig, dit is niet zomaar een spelletje. De Tweede Kamer moet beseffen dat het geen chantage is'', zei Emel Can van de Turkse vrouwenorganisatie ATKB, die de vrouwen onderdak biedt.

De hongerstaaksters hebben nu hun hoop gevestigd op een voorstel van enkele Amsterdamse raadsfracties voor een landelijke commissie die zich kan buigen over de witte illegalen. ,,Als die commissie er komt, willen de vrouwen overwegen de hongerstaking te stoppen, maar niet voordat ze duidelijke garanties hebben'', aldus Can.

Vrouwen in de PvdA steunen het voorstel voor zo'n speciale commissie, die de situatie van de witte ilegalen opnieuw moet bekijken. De hongerstakende vrouwen zouden tijdens het werk van die commissie een pauze moeten krijgen van drie maanden, vinden de PvdA-vrouwen.

Een woordvoerder van 31 Marokkaanse hongerstakers in Amsterdam zegt ook dat de mannen hun hongeractie pas zullen heroverwegen als er een dergelijke commissie is ingesteld.

De gezondheid van de actievoerders gaat intussen verder achteruit. Een 63-jarige Marokkaanse man werd dinsdag in het ziekenhuis behandeld, maar is inmiddels weer terug om de hongerstaking voort te zetten.

Een 54-jarige man kan sinds woensdagavond niet meer praten, omdat hij 24 uur niet gedronken heeft. Het was volgens de woordvoerder geen bewuste dorstactie. De man wordt in een ziekenhuis behandeld.

mailIcon print |