*

 
dossier

Archief

Duitse studenten eisen massaal beter onderwijs

Door: redactie − 28/11/97, 00:00

BONN (DPA) - Met een massale betoging hebben studenten uit heel Duitsland in Bonn tegen hun studieomstandigheden geprotesteerd. Ruim 40 000 studenten trokken door de straten van de regeringsstad om beter onderwijs te eisen.

De demonstratie was het hoogtepunt van de studentenprotesten de afgelopen weken in de Bondsrepubliek. Volgens de politie gedroegen de jongeren zich gedisciplineerd. Als eerste reactie op de manifestatie besloot de deelstaat Hessen bijna negen miljoen gulden extra uit te trekken voor het hoger onderwijs. De “Mars op Bonn” was de grootste studentenbetoging in de stad in twintig jaar tijd. De Duitse spoorwegen hadden extra treinen ingezet. Op de snelwegen rondom de stad ontstonden lange files door de grote stroom mensen.

Voormannen van de sociaal-democratische SPD en de Groenen sloten zich bij de betoging aan. Ook politici van de centrum-rechtse regeringscoalitie toonden begrip voor de betoging. Maar oppositie en regering gaven elkaar de schuld van de misère in het hoger onderwijs.

Ook elders in de Bondsrepubliek protesteerden studenten tegen de slechte situatie van de universiteiten. De studenten eisen meer docenten, en meer financiƫle middelen voor de overvolle collegezalen en de verouderde laboratoria en bibliotheken. Zij zijn daarnaast gekant tegen verhoging van collegegeld. Ook willen zij dat de studietoelage voortaan onafhankelijk van het ouderlijke inkomen wordt verstrekt.

mailIcon print |