*

 
dossier

Archief

Waar blijven de bijzondere belevenissen?

LOES SMIT − 17/02/97, 00:00

Het hoeft niet per se over een trol in de eeuwig zingende, Noorse wouden te gaan. Op de oproep een paar weken geleden om ons uw bijzondere vakantiebelevenissen te melden om die later in een serie voor Trouw te verwerken, heeft een aantal lezers direct gereageerd. Om de keus zo groot mogelijk en dus de serie zo gevarieerd mogelijk te maken, blijven die verhalen nog even in portefeuille totdat er nog meer inzendingen binnen zijn.

Het gaat niet om zelfbedachte of van a tot z uitgeschreven verhalen. Meld eenvoudig het onderwerp aan Trouw, ter attentie van De Kier (onder vermelding van Vakantieverhaal), en u krijgt bericht of en wat ermee gebeurt.

Die trol - voor wie het zich niet meer van die eerste oproep herinnert - zag er voor drie in de ondoordringbare Noorse bossen verdwaalde Nederlandse jongens uit als een keurige heer in regenjas, die hun de weg wees naar de boerderij waar ze vakantiewerk deden, en vervolgens in het niets verdween. Voor de boerin lag dat anders: “Mensen die met trollen omgaan, drrruit!”, riep ze woedend en de drie konden vertrekken.

Ook zo'n onverklaarbare gebeurtenis in de aanbieding? Prima, maar bovennatuurlijk is geen vereiste. Het mag ook onnatuurlijk, onwaarschijnlijk, te gek, spannend of ontroerend zijn. Alles dus, zolang het maar afwijkt van het alledaagse.

mailIcon print |