*

 
dossier

Archief

Bosnische Serviërs krijgen grote financiele injecties

Door: redactie − 21/01/98, 00:00

SARAJEVO (AP) - Het gemeenschappelijke Bosnische presidentschap heeft gisteren een kredietovereenkomst getekend met de Wereldbank voor wederopbouwprojecten in het door Serviërs bestuurde deel van Bosnië, zo heeft de bank bekendgemaakt. Het krediet is bedoeld voor het herstel van infrastructuur, huizen en de landbouw.

Tot voor kort golden voor het door de Serviers bestuurde deel sancties omdat de Bosnische Serviërs niet meewerken aan het Dayton-vredesakkoord. Zes maanden geleden heeft de Bosnisch-Servische president Biljana Plavsic echter gezegd voortaan samen te zullen werken met de internationale gemeenschap, waardoor de subsidiekraan ineens openging voor het deel van het Bosnische gebied dat zij controleert.

Volgens de lokale vertegenwoordiger van de Wereldbank is dit het grootste project dat voor het Servische deel van Bosnië is samengesteld. Meer dan 85 procent van de 130 miljoen gulden gaat naar het westen van de republiek, waar Plavsic de scepter zwaait. De Wereldbank stelt 34 miljoen gulden beschikbaar, de rest wordt gefourneerd door de EU, Noorwegen, Italië, Oostenrijk en Groot-Brittannië.

mailIcon print |