HENDRIK-IDO-AMBACHT - De kampioen van de eerste klasse B heet Hoek. Gisteravond won de club uit Zeeuws Vlaanderen met 0-2 van ASWH en behield daardoor zijn voorsprong van twee punten op DOVO, dat met een 1-2 zege op Barendrecht het seizoen afsloot.
Normaliter had Hoek al eerder feest kunnen vieren, maar wat is normaal in de eerste klasse B met zijn langzamerhand traditioneel minieme krachtsverschillen? Hoek koesterde ruim drie weken terug nog een riante voorsprong van zeven punten. Een pijnlijke nederlaag tegen Valleivogels (2-5) en een al even onwelkom gelijk spel met GVVV (2-2) zetten de zaak alsnog op scherp, want concurrent DOVO zat intussen niet stil. Een herhaling van het seizoen '93-'94 lag in het verschiet, toen Hoek in de slotfase van de competitie toch nog van zijn sokkel rolde. DOVO lachte destijds het laatst.
Het werd dit keer triomf voor Hoek. Zwart Wit '28 hield zaterdag voor Pinksteren de verdedigingsmuur overeind, totdat de Rotterdamse keeper Hans Eggelmeijer fatale taxatiefouten maakte. De ploeg van trainer Johan Ballegeer won mede daardoor simpel met 3-0. Gisteravond weerstond ook ASWH een uur het Zeeuwse fanatisme, dat na het heenzenden van Dave Gijsel alleen maar toenam. De spits mocht pal voor rust van scheidsrechter Blommesteyn inrukken na zijn trappende beweging naar een tegenstander zonder dat de bal in de buurt was. Jacky Lambert brak voor Hoek uiteindelijk de ban, waarna Geert de Poorter met een vrije schop aan alle onzekerheid aan eind maakte.
De ontlading was groot bij Hoek. De club heeft zijn wens om een topclub te worden nooit onder stoelen of banken gestoken. Meteen bij de promotie in 1989 bleek dat veel mogelijk was. Hoek liet zijn trainer Kees Kist vrolijk drie keer per week pendelen tussen zijn woonplaats Steenwijk en Zeeland. Ondanks die financiƫle spankracht degradeerde Hoek bij gebrek aan volwaardig spelersmateriaal.
Binnen de kortste keren echter keerde Hoek terug op het hoogste niveau. Zakenman en voorzitter John Bravenboer zorgde er vervolgens via een sterk groeiende sponsorgroep voor dat er fors kon worden geïnvesteerd in goede voetballers. Met name uit BelgiĆ« kwam opeens veel belangstelling los om het shirt van Hoek aan te trekken. De huidige selectie telt een klein peloton spelers met de Belgische nationaliteit. Vijf daarvan kunnen, mits fit, rekenen op een basisplaats, te weten: libero Geert de Poorter, de middenvelders Patrick Naudts en Franky Standaert en de aanvallers Dave Gijsel en Benedikt van de Walle.
Belgen of geen Belgen, Hoek heeft gisteravond historie geschreven. Het is het eerste Zeeuwse kampioenschap in 26 jaar eerste klasse zaterdagvoetbal. Andere Zeeuwse clubs hebben altijd in de kantlijn geopereerd. Arnemuiden moest het in 1975 na een jaar al voor gezien houden en Oostkapelle (1984-1987) en Serooskerke (1990-1993) hebben een paar jaar langer aan het grote werk mogen ruiken. Het huidige seizoen is het vijfde in de eerste klasse voor Hoek. De kersverse kampioen genoot daarin het gezelschap van het Zeeuwse Kloetinge. De debutant eindigde gerekend naar de mogelijkheden van de club keurig in de middenmoot.
Over de kansen in de strijd om het kampioenschap zaterdagvoetbal maakt Hoek zich niet druk. Een leuk toetje en we zien wel, is de redenatie. Het is begrijpelijk dat Hoek dat vertrekpunt kiest. Het voetbal van Hoek is voor een groot deel gebaseerd op enthousiasme en werklust. Aanvallen is de beste verdediging luidt het motto. Logisch, want een verdediging die 38 tegendoelpunten incasseert, blinkt niet uit in degelijkheid. Hoek in zijn totaliteit houdt ook veel te weinig rekening met de mogelijkheid dat er balverlies kan optreden met alle gevolgen vandien.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.