*

 
dossier

Archief

Peper sluit populaire disco na vondst van 200 XTC-pillen

Door: redactie − 17/01/97, 00:00

Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM - Burgemeester A. Peper van Rotterdam zal de mega-discotheek La Xala, waar bij een politie-inval dit weekeinde bijna 200 XTC-pillen in beslag werden genomen, vrijwel zeker sluiten.

Hij volgt hiermee het advies van korpschef Brinkman. De sluiting, met onmiddellijke ingang, past in de hardere aanpak van de handel in XTC-pillen. De eigenaar van La Xala, met duizenden bezoekers één van de populairste discotheken in de Rijnmond, was al gewaarschuwd voor de gevolgen van de drugshandel.

Bij de politie-inval, zondagochtend vroeg, werden naast de XTC-pillen ook ruim 100 joints in beslag genomen. De 45-jarige eigenaar van de discotheek en een 52-jarige toiletjuffrouw, die de pillen zou hebben verkocht, werden aangehouden. Gisteren werd nog een derde verdachte aangehouden. Deze 43-jarige bedrijfsleider wordt ook verdacht van de handel in XTC-pillen.

Volgens de politie worden in beslag genomen pillen in het laboratorium nog op hun inhoud onderzocht. De zegsman wijst erop dat van een gedoogbeleid inzake XTC geen sprake kan zijn. “Wanneer we ergens handel vermoeden, grijpen we in.” De politie meent dat de handel in deze drugs 'steeds meer georganiseerde trekjes' vertoont. Expert Jaap de Vlieger van het Rotterdamse korps waarschuwde recent meermalen voor de soms slechte kwaliteit van de XTC-pillen. Die blijken lang niet altijd de werkzame stof MDMA (3,4 methyleendioxymethamfetamine) te bevatten. Zo zijn pillen in beslag genomen, die uit andere drugs als speed, maar ook wasmiddelen en zelfs versplinterd glas bestonden.

XTC is vooral tijdens house-party's populair. Tijdens één daarvan, in de nieuwjaarsnacht in de Energiehal in Rotterdam, stierf een 19-jarige jongen uit Maassluis aan een combinatie van lichamelijke uitputting en pillengebruik. Of Peper hierin aanleiding ziet de drukbezochte house-party's in de hal te verbieden, is onzeker. Voor het organiseren moet men vergunning hebben, terwijl tijdens de festijnen de GGD er is voor eerste hulp.

mailIcon print |