*

 
dossier

Archief

Nieuwe verdeling tv-rechten Olympische Spelen

Door: redactie − 28/09/95, 00:00

LAUSANNE (SID) - In de strijd om de miljoenen uit televisierechten voor de Olympische Spelen, hebben de internationale sportbonden succes geboekt. Met ingang van de Zomerspelen van 2004 incasseert het organiserende comité nog “slechts” 49 procent in plaats van de tot nu toe gebruikelijke 60 procent. De overige 51 procent komt volgens een bepaalde verdeelsleutel toe aan de olympische beweging, waar ook de sportbonden deel vanuit maken.

Van de tot nu toe gehanteerde 40 procent voor de beweging kwam eenvijfde terecht bij het Internationaal Olympisch Comité (IOC), de sportfederaties, de nationale olympische comité's, het fonds olympische solidariteit en het reservefonds. Met name de Italiaan Primo Nebiolo, IOC-lid en voorzitter van de internationale atletiekfederatie IAAF achtte het deel dat naar de sportbonden vloeide, te gering. Hij kreeg in die mening steun van het bestuur van de internationale voetbalfederatie FIFA. Tijdens een vergadering in december maakt het IOC-bestuur details over de nieuwe verdeelsleutel bekend.

Het organisatiecomité van de Olympische Spelen van volgend jaar in Atlanta krijgt uit de verkoop van de televisierechten een bedrag van 555 miljoen dollar (bijna 900 miljoen gulden). Daaraan valt niet te tornen. Volgens de nieuwe afspraken zou dat bedrag echter gezakt zijn naar 453 miljoen dollar (circa 750 miljoen gulden). De Amerikaanse maatschappij NBC heeft voor een recordbedrag van 1,25 miljard dollar (twee miljard gulden) de gecombineerde rechten verkregen voor de Zomerspelen van 2000 en de Winterspelen van 2002. Ook dan geldt nog de oude verdeling.

mailIcon print |