LONDEN (Reuter) - Chesterfield heeft voor een klassieke stunt in de FA-Cup gezorgd door ten koste van Nottingham (1-0) de kwartfinales te bereiken. De winnende club komt uit in de tweede-divisie. Nottingham, van Brian Roy, speelt in de Premier League.
In de ruim honderd jaar sinds de oprichting kwam Chesterfield niet eerder zo ver. De beslissing op het met 9000 toeschouwers volgepakte Saltergate ground viel in de 54e minuut. Tom Curtis werd een historische figuur in Chesterfield door de enige treffer te maken, uit een strafschop. De inleiding was een overtreding van doelman Crossley op Howard. Crossley kreeg daarvoor de rode kaart. De zege was verdiend. Nottingham miste de inspirerende leiding van speler/manager Pearce, die een schorsing uitzat.
Het was niet de enige verrassing in het bekertoernooi, in Engeland om traditionele redenen vaak hoger ingeschat dan de reguliere competitie. Wrexham, ook uit de tweede divisie, versloeg met 3-1 Birmingham, dat een klasse hoger speelt. Leeds, Premier League, ging op eigen veld nog wel onderuit tegen Portsmouth (3-2), de club waarvan sinds kort oud-bondscoach Venables de eigenaar is.
Chelsea bereikte nog niet de laatste acht. De club van speler/manager Gullit gaf tegen Leicester een door Di Matteo en Hughes verkregen voorsprong van 2-0 in de slotminuten weg. Walsh bracht Leicester terug in de race, Newton zorgde voor de replay door zijn eigen doelman te passeren.
Voorlopig plaatsten zich drie clubs uit de hoogste afdeling bij de laatste acht. Middlesbrough versloeg Manchester City (1-0), door een doelpunt van de Braziliaan Juninho. Wimbledon was sterker dan Queens Park Rangers (2-1). Sheffield Wednesday won met 1-0 bij Bradford, door een eigen doelpunt van Mohan. In een wedstrijd uit een ronde eerder, de vierde, won Coventry met 2-1 van Blackburn. Het was de eerste keer sinds 1946 dat geen van de “Big Five” (Manchester United, Liverpool, Arsenal, Everton, Tottenham) de vijfde ronde bereikten. Het wordt straks de eerste finale sinds 1975 zonder tenminste één van die teams.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.