Hoe snel moet een bedrijfswinst groeien willen beleggers tevreden zijn gesteld? Bierbrouwer Heineken, die gisteren een winstgroei van maar liefst 29 procent bekendmaakte, moest inleveren op de Amsterdamse effectenbeurs.
Analist J. Meulenkamp van Financiële diensten Amsterdam wijt die daling aan de uiterst vage voorspelling van topman K. Vuursteen van de winst over dit jaar.
Hij voorspelde wel een groei, maar die is niet zo hoog als de 29 procent over 1998, een record. ,,Het kan alle kanten op, daar houden beleggers niet van.'' De koers van Heineken deed het over 1998 zeer goed. In het voorbije jaar steeg het aandeel gestaag van 30 naar bijna 45 euro. De bierbrouwer had geen last van de beurstreurnis eind juli, toen zo'n beetje alle fondsen tientallen procenten moesten inleveren.
Analist Meulenkamp: ,,Heineken heeft als internationaal opererend concern zijn dollarpositie uitstekend afgedekt. Van fluctuaties hadden ze geen last. Verder is Heineken als voedingsmiddelenconcern altijd een veilig aandeel in moeilijke tijden.''
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.