*

 
dossier

Archief

Frans Haks stelt expositie in Groninger Museum samen

Van een medewerker − 05/03/99, 00:00

Oud-directeur Frans Haks zal voor het Groninger Museum een tentoonstelling ter gelegenheid van het vijfjarig jubileum van het museum samenstellen.

Haks heeft als geestelijk vader de nieuwbouw van het Groninger Museum mogelijk gemaakt, maar moest vier jaar geleden terugtreden, nadat hij en zijn vriend betrokken waren bij een rechtszaak wegens fraude. Sindsdien is Haks formeel als adviseur aan het museum verbonden, maar daar heeft hij de afgelopen jaren geen gebruik van gemaakt. Hij verhuisde naar Amsterdam en leek voorlopig inhoudelijk niets met het museum te maken willen hebben.

Nu krijgt hij de kans om met de jubileumtentoonstelling zijn werk als directeur te bekronen. De expositie zal niet alleen een weerslag zijn van Haks' visie op collectioneren en tentoonstellingen maken (hij is bezig daar een boek over te schrijven, waarin hij ook reisverslagen verwerkt), de oud-directeur mag ook samen met Wolf Prix van Coop Himmelb(l)au een permanente opstelling bedenken voor het Himmelblau-paviljoen, al jaren een zorgenkindje.

Daarnaast zal Frans Haks het Starck-paviljoen van het museum herinrichten. Het De Lucchi-paviljoen blijft na de overstroming van vorig jaar voorlopig nog even dicht. Het Groninger Museum zit al bijna een jaar zonder directeur, nadat Haks' opvolger Rein van der Lugt wegens ziekte zijn functie moest neerleggen. De sollicitatieprocedure voor een nieuwe directeur is nog in volle gang.

mailIcon print |