Van onze redactie economie AMSTERDAM - In Bangladesh is een textielfabriek die onder kritiek stond vanwege slechte arbeidsomstandigheden, door de eigenaar gesloten. Daardoor verliezen 350 mensen hun baan.
De fabriek, Titas Apparels in Dhaka, was recent nog bezocht door Nederlandse deskundigen van de Stichting onderzoek multinationale ondernemingen (Somo) en de 'Schone Kleren Kampagne'. Deze waren getuige van het groeiend arbeidsconflict. De arbeiders in de fabriek hadden werkweken van 80 uur, kregen minder dan het minimumloon, in de fabriek was te weinig ventilatie, en ook andere arbeidsomstandigheden waren slecht.
De arbeiders bundelden hun krachten en richtten een vakbond op. Na vruchteloos overleg, werd op 27 december een staking uitgeroepen - het laatste wettelijke middel. De eigenaar sloot daarop de fabriek en ontsloeg de 350 werknemers.
De kleding uit de fabriek werd geleverd aan inkopers uit Europa en de VS. 'Schone Kleren Kampagne' noemt de opstelling van de eigenaar misplaatst: er was werk voldoende. De sluiting is in hun ogen een manier van de eigenaar om het recht op vrije organisatie te frustreren.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.