SLIEDRECHT (ANP) - Het softwarebedrijf Unit 4 overweegt een beursgang. De onderneming ontwikkelt en onderhoudt software voor ondersteuning van bedrijfsprocessen van kleine en middelgrote ondernemingen.
Bij het onderzoek naar het wel en wee van een beursintroductie staat Fortis-dochter MeesPierson het bedrijf bij. De automatiseerder verwacht zijn eerste notering aan de officiële markt van de Amsterdam Exchanges eind dit jaar of begin volgend jaar.
Unit 4 startte in 1980. Het heeft vestigingen in Sliedrecht, Roden, Rijswijk en Antwerpen, telt 150 werknemers en is ook nog gespecialiseerd in anti-virusprogrammatuur.
Unit 4 behaalde in 1996 een omzet van 27,9 miljoen gulden, 32 procent meer dan in het voorgaande jaar. De nettowinst steeg van 2 miljoen tot 3,6 miljoen. In de eerste zes maanden van dit jaar ging het opnieuw beter. Het nettoresultaat steeg met 81 procent tot 2,4 miljoen bij een met 20 procent toegenomen omzet. Voor heel 1997 verwacht het bedrijf een verdere groei van omzet en winst.
Unit 4 zoekt strategische partners en wil overnames doen. Daarvoor heeft het automatiseringsbedrijf kapitaal nodig en dat kan de beurs leveren. Ook verwacht het bedrijf door een beursnotering meer naamsbekendheid te krijgen. Een beursintroductie zou bovendien de uitvoering van een personeelsoptieprogramma gemakkelijker maken.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.