Van onze kerkredactie AMSTERDAM - Onder het motto Wereldgodsdiensten en ontwikkeling houden de anglicaanse kerk en de Wereldbank op 18 en 19 februari een conferentie over de armoede in de wereld. Kerkleiders van negen wereldgodsdiensten zullen de bijeenkomst in Londen bijwonen.
De anglicaanse aartsbisschop George Carey en de president van de Wereldbank, James Wolfensohn, zijn op 18 en 19 februari gastheer. De conferentie moet leiden tot meer onderling begrip en gemeenschappelijke daden in de strijd tegen de mondiale armoede.
De dialoog moet ertoe bijdragen dat in de ontwikkelingspolitiek de notie van culturele, religieuze en sociale structuren en waarden meer aan bod komen, zeggen de initiatiefnemers. Het gaat om een belangrijke stap tot een “nieuwe verstandhouding tussen de Wereldbank en de wereldgodsdiensten”.
Behalve vertegenwoordigers van het christendom, het jodendom en de islam zullen ook aanhangers van onder meer het boeddhisme, het hindoeïsme, het taoïsme en de Bahá'i gemeenschap en sikhs meedoen.
Onder de leiders zijn kardinaal Roger Etchegaray, voorzitter van de pauselijke raad voor vrede en gerechtigheid, de Franse oud-opperrabbijn René Sirat, de Jordaanse kroonprins Hassan en de Aga Khan, een van de rijkste mannen ter wereld.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.