HILVERSUM (ANP) - Er moet met spoed een gedragscode komen voor katholieke pastores om seksueel misbruik in pastorale situaties te voorkomen.
Dat zegt Gerard Groener, die namens het bisdom Utrecht pastores begeleidt die wegens seksueel misbruik zijn aangeklaagd. Volgens Groener kunnen de preventieve regels die gelden in de hervormde kerk zo overgenomen worden.
Groener zei zaterdag in het RKK/KRO radioprogramma Kruispunt het onvoorstelbaar te vinden dat de beroepsvereniging voor pastores nog steeds geen beleid heeft ontwikkeld op dit gebied. Hij stuurde onlangs een open brief aan alle pastores, waarmee hij het probleem bespreekbaar wilde maken. De beroepsvereniging verspreidde de brief.
De pastores zijn volgens Groener overvallen door het verschijnsel seksueel misbruik. Onderling moeten zij grenzen afspreken over wat wel en niet aanvaardbaar is in het contact met mensen. In de opleiding wordt er wel veel aandacht aan het onderwerp besteed. Maar voor de meeste pastores is die opleiding al lang geleden. Er liggen in de rooms-katholieke kerk wel goede procedures klaar als seksueel misbruik aan het licht is gekomen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.