*

 
dossier

Archief

Opnieuw schandaal rond Japans effectenhuis Nomura

Door: redactie − 19/01/98, 00:00

TOKIO (Reuter) - Nomura Securities, het grootste effectenhuis in Japan, is opnieuw in opspraak gekomen. Twee directeuren hebben topman Isaka van Japan Highway Public Corporation gefêteerd in dure restaurants en golfbanen om een obligatielening voor het bedrijf te mogen uitgeven.

Isaka en twee ex-directeuren van Nomura zijn gisteren gearresteerd, zo hebben Japanse media gemeld.

Nomura en andere Japanse effectenhuizen zijn vorig jaar gestraft voor betalingen aan afpersers die dreigden aandeelhoudersvergaderingen te verstoren. Het bedrijf had juist weer toestemming gekregen zijn activiteiten volledig te hervatten, maar krijgt nu opnieuw met de justitie te maken.

De gearresteerde ex-directeuren van Nomura zouden tussen juli 1994 en december 1995 bij 41 gelegenheden in totaal 2,6 miljoen yen (40 000 gulden) hebben uitgegeven om het Isaka naar de zin te maken.

mailIcon print |