*

 
dossier

Archief

Sociale werkvoorziening Limburg fuseert: grootste bedrijf na DSM

Door: redactie − 01/02/96, 00:00

HEERLEN (ANP) - Twaalf gemeenten in oostelijk Zuid-Limburg hebben gisteren Licom NV opgericht. In Licom zijn drie sociale werkvoorzieningsbedrijven samengebracht. Met bijna 5 200 personeelsleden is de nieuwe onderneming - op DSM na - de grootste werkgever van Limburg en grootste WSW-bedrijf van Nederland.

De nieuwe onderneming bundelt bijna alle activiteiten van de Limburgse sociale-werkvoorzieningsbedrijven SBF, WPM en ZOL. Het samenbrengen van de drie bedrijven onder één dak, stelt volgens directeur G. Geertsema de werkgelegenheid in oostelijk Zuid-Limburg voor de toekomst veilig.

De arbeidsplaatsen van de werknemers met een dienstverband in het kader van de sociale werkvoorziening (en dat zijn er vijfduizend) worden gegarandeerd. Het aantal niet-WSW'ers zal in een periode van drie jaar met negentig tot honderd personen teruglopen.

Licom verwacht over twee jaar uit de rode cijfers te zijn. Het bedrijf denkt dat voor elkaar te kunnen krijgen door de drie hoofdkantoren samen te voegen tot één compacte organisatie en clustering van activiteiten in tien zogeheten business-units.

mailIcon print |