Van onze redactie economie AMSTERDAM - Het Amsterdamse kabelbedrijf A2000 heeft met PTT Telecom overeenstemming bereikt over het onderling gebruik van hun netwerken. De overeenkomst is voor A2000 van groot belang, omdat het bedrijf in juli dit jaar telefoondiensten wil gaan aanbieden.
A2000 is het eerste kabelbedrijf dat een dergelijke overeenkomst met PTT Telecom heeft afgesloten. PTT Telecom is wettelijk verplicht nieuwe concurrenten op zijn telefoonnetwerken toe te laten. Wel moeten de partijen het eens worden over de prijs die ze elkaar voor de toegang betalen. Voor doorgifte van een gesprek kan de ene maatschappij bij de andere 6,6 cent per minuut in rekening brengen. Dat 'basistarief' is door het ministerie van Verkeer en Waterstaat goedgekeurd. Over de werkelijke tarieven onderhandelen de partijen.
A2000 is 'gelukkig' met het akkoord. Over de hoogte van het overeengekomen bedrag, wil een woordvoerster niets zeggen. Wel houdt A2000 er rekening mee dat dat bedrag in de toekomst wat lager kan worden. “Het basistarief kan door wettelijke regelingen omlaag gaan. Dan wordt het overeengekomen bedrag ook aangepast.”
Door de overeenkomst kunnen PTT-klanten vanaf juli A2000-klanten bellen en andersom. A2000 is “niet van plan een prijzenslag te ontketenen.” Het bedrijf wil service en extra producten leveren, zoals bijvoorbeeld voice-mail en informatiediensten. “Al blijft de prijs natuurlijk een instrument om klanten mee te trekken.” A2000 denkt er bijvoorbeeld wel over hun klanten wat korting te geven als ze mensen bellen die ook bij de telefoondienst van A2000 zijn aangesloten.
De plannen van A2000 zijn ambitieus. De komende jaren investeert het 300 miljoen gulden in telefonie. “Op termijn wordt telefonie onze grootste bron van inkomsten”, zegt een woordvoerster. “Radio en TV vormen ons basispakket. Dat is een gestage bron van inkomsten. Maar we verbreden ons.” Dit jaar moeten al minimaal 100 000 abonnees gebruik kunnen maken van de telefoondiensten van A2000. Het bedrijf houdt zich ook bezig met Internet en heeft een test-licentie voor mobiele telefonie.
A2000 is eigendom van de Amerikaanse telecom-onderneming US West en van UPC. Dat is een samenwerkingsverband tussen Philips en het Amerikaanse United International. A2000 heeft 525 000 kabelaansluitingen in Amsterdam en omgeving.
PTT Telecom is 'verheugd' over de overeenkomst met A2000. Het bedrijf praat nog met de consortia Enertel (de energiebedrijven en Deutsche Telekom) en Telfort (British Telecm en de Nederlandse Spoorwegen). Daarmee verwacht PTT Telecom ook 'binnen enkele weken' een overeenkomst te sluiten.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.