UTRECHT (ANP) - Concertzanger P. Vis uit Houten ziet af van twee kort gedingen die hij wilde aanspannen omdat hij een concert moest afzeggen na 'valselijk' te zijn beschuldigd van rechtsextremisme. Het ene was gericht tegen oud-commissaris van de koningin in Utrecht, Beelaerts van Blokland, het andere tegen het Fascisme Onderzoeks Kollektief (FOK).
De laatste zaak maakt hij nu aanhangig via de Rijdende Rechter, een tv-programma van SBS 6. Met Beelaerts heeft hij een schikking getroffen waarover hij niets wil zeggen.
De zanger voelt zich in zijn eer aangetast omdat het FOK hem in december in een fax beschuldigde van fascistische sympathieën. Beelaerts van Blokland besloot daarop af te zeggen voor zijn afscheidsconcert. Door de negatieve publiciteit die daarop volgde, voelde Vis zich gedwongen het concert af te gelasten.
Om de zaak behandeld te krijgen door de Rijdende Rechter, moet de concertzanger naar eigen zeggen een contract tekenen waarin staat dat hij afziet van een geding voor de rechtbank tegen het FOK. Volgens SBS 6 zal het FOK meedoen aan het programma, zij het onherkenbaar.
Vis heeft voor de Rijdende Rechter gekozen omdat hij bang is dat het FOK niet op komt dagen in een echte rechtbank. “We weten niet wie het zijn en kunnen ze dus ook niet dwingen.” Volgens hem is de zaak bovendien juridisch te ingewikkeld om in een uur tijd door een rechter te laten behandelen. Het FOK was niet bereikbaar voor commentaar.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.