Van onze kerkredactie AMSTERDAM - Honderden katholieke jongeren zijn gisteren in Dili, de hoofdstad van de voormalige Portugese kolonie Oost-Timor, de straat opgegaan om te protesteren tegen moslims die in hun ogen het rooms-katholicisme belachelijk hadden gemaakt.
De studenten hielden auto's op straat aan en slingerden islamitische bestuurders beledigingen naar het hoofd, zo meldden ooggetuigen. Een motor ging in vlammen op. Volgens de Indonesische politie zijn er tot dusver geen arrestaties verricht.
Aanleiding voor het protest, dat eerder deze week ook in andere steden werd gehoord, was een verklaring uit moslimhoek waarin het rooms-katholicisme een “onzinnige” godsdienst wordt genoemd en de maagdelijke geboorte in twijfel wordt getrokken. De overgrote meerderheid van de inwoners van Oost-Timor is katholiek.
Dit feit speelt een duidelijke rol bij de anti-Indonesische stemming in het gebied. Ook al lijkt de nationalistische verzetsbeweging op het eiland gebroken, dat neemt niet weg dat de grote meerderheid van de bevolking de gedwongen aansluiting bij Indonesië niet accepteert.
De moslims op Oost-Timor zijn doorgaans mensen die van elders uit Indonesië naar dit gebied zijn geëmigreerd en door de Timorezen als handlangers van het bewind in Jakarta worden gezien.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.