De verhoren van de parlementaire enquêtecommissie gaan morgen verder. Allereerst wordt opnieuw een man uit de politie-praktijk als getuige opgeroepen: W. C. van Amerongen is recherchechef in Eindhoven. Zijn collega H. A. Janssen die vervolgens aan bod komt, heeft dezelfde functie in Rotterdam. Vooral van deze laatste wordt gezegd dat hij het klappen van de zweep kent als het gaat om nieuwe, vergaande opsporingsmethoden. Janssen schreef de geheime bijlage van het rapport Wierenga, over de werkmethoden van het IRT-team Noord-Holland/Utrecht.
Van de officier van justitie in Den Bosch, mr. J. J. Th. Pieters, wil de enquêtecommissie horen hoe het precies toegaat bij inkijkoperaties. Wat veroorloven rechercheurs zich wanneer zij garages en loodsen binnen treden 'om te kijken of er iets ligt'. Pieters heeft daar al het nodige over gepubliceerd.
Tenslotte komt A. Kloosterman, van de politie in Arnhem vertellen wat hij weet over observatie-technieken die rechercheurs toepassen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.