Scouting Nederland heeft een kort geding aangespannen tegen de Drentse courant, omdat die weigert zich te verontschuldigen voor een cartoon.
De tekenaar van de Zwolse en Drentse courant dacht een leuke cartoon te maken. Bij de voorbereidingen voor de collegeonderhandelingen in Zwolle mocht ook de extreem rechtse partij CP'86 meedoen. Hij tekende daarom onder de titel 'verkennende besprekingen' een man in scoutinguniform met een button van de partij op, die met een verrekijker de buitenlanders aan het bestuderen was.
De jeugd- en jongerenvereniging Scouting Nederland wil juist niets te maken hebben met extreem rechtse partijen. Zij willen dat alle mensen respect voor elkaar hebben. Daarom heeft organisatie meteen na de plaatsing van de cartoons op 16 maart contact opgenomen met de beide regionale kranten. De Zwolse courant publiceerde meteen een verontschuldiging, maar de Drentse courant blijft van mening dat de tekenaar 'op uitstekende wijze de verkennende besprekingen had weergegeven.'
Scouting blijft bang dat mensen vanwege de tekening de padvindersorganisatie in verband zullen brengen met extreem rechtse partijen. Volgens hen zit er nu niets anders meer op dan excuses te eisen via de rechter.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.