Volgens 'de meest bekende dominee van Nederland' (fiasco Perron Nul) is tolerantie ook t.a.v. van pedofielen een kostbaar erfgoed en de onmisbare basis voor de samenleving, waarin mensen die anders zijn en denken op elkaar zijn aangewezen (Trouw 29/8).
'Moet kunnen', en wie het daarmee niet eens is, is besmet met 'Amerikaanse intolerantie' of laat zich gebruiken als 'seksuele inquisiteur'. Nu is het bekend dat collega Visser niet veel moet hebben van normen en waarden. “Als ik de politici hoor over normen en waarden krijg ik last van braakneigingen” (Nieuw Rotterdams Kerkblad 6/7). Elders onthulde hij “zoveel om mensen te geven” dat hij zich niet tot één partner wil beperken en er daarom in de loop van de tijd, naast zijn echtgenote, verscheidene bijvrouwen op na heeft gehouden. Moet kunnen? Tolerantie? Over braakneigingen gesproken!
Rotterdam ds. S. den Blaauwen
Hypocriet
Het NOS-journaal schenkt aandacht aan het verschijnsel kinderporno. Uitstekend. Wat mijn verontwaardiging wekt, zijn de daarbij getoonde afbeeldingen van jonge, naakte kinderen in allerlei - te denken gevende - houdingen. Wat wil men hiermee? Bestrijdt men pornografie en de blijkbaar bij velen bestaande behoefte hieraan met afbeeldingen, die zinnenprikkelend zijn? Bij mij komt de gedachte op: hoe hypocriet is onze samenleving op dit punt.
Maarssen Mw. G. Burger
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.