*

 
dossier

Archief

Ook ING gokt op terugkoop aandelen

Door: redactie − 21/01/98, 00:00

Van onze redactie economie AMSTERDAM - Ook ING biedt beleggers de mogelijkheid te speculeren op koersstijging van beursondernemingen die hun eigen aandelen gaan inkopen. De bank brengt Dutch potential share buy back call warrants op de markt.

Vrijdag kwam ABN Amro met een rapport dat het Nederlandse bedijfsleven bulkt van het geld. Dat kunnen ze het beste gebruiken door eigen aandelen in te kopen. Dat wekt koersverhogend. Gisteren kwam ABN Amro met een fonds dat beleggers laat meedelen in die winst - zo die komt.

Is ING een naüper?

“Nee, we zijn een dag te laat”, antwoordt woordvoerder W. Sietsma van ING. “Dit product kost twee weken voorbereiding, dus we zijn al een tijdje bezig. Wel is het wat versneld toen de concurrentie kwam.”

De warrants, die nu 11 gulden per stuk kosten, geven het recht om op 21 januari 2001 aandelen te kopen in 10 bedijven waarvan ING denkt dat ze eigen aandelen gaan inkopen. Die aandelen worden dan geleverd door ING. Dat recht wordt meer waard als de koersen stijgen.

Dalen de koersen van de tien fondsen, dan wordt de warrant minder waard. In het ergste geval is de belegger zijn 11 gulden kwijt. Beleggers speculeren zo op het koersverloop zonder de aandelen echt te bezitten en er geld in te hoeven investeren.

mailIcon print |