*

 
dossier

Archief

Nuon

Door: redactie − 11/01/97, 00:00

Nuon, het energiedistributiebedrijf voor Gelderland, Friesland en Flevoland, heeft de winst ruim verdubbeld: van 79 naar 180 miljoen gulden. De omzet groeide van 2,5 naar 2,7 miljard, zo blijkt uit de voorlopige jaarcijfers.

Nuon noemt het structurele rendement nog onvoldoende. Een groot deel van de verbetering is incidenteel wegens een strenge winter en lage rente. Ook hoefde het bedrijf geen extra geld te reserveren voor reorganisaties.

Het elektriciteitsgebruik groeide met 2,8 procent. De afzet van gas en warmte steeg respectievelijk 17 en 13 procent. Door de koele zomer van 1995 gebruikten de Nuon-klanten 2 procent minder water. Het bedrijf ligt op schema met energiebesparing. Tot en met vorig jaar is er 615 miljoen kubieke meter gas bespaard. De doelstelling is in het jaar 2000 op 724 miljoen kubiek meter uit te komen. Het bedrijf produceert inmiddels 90 megawatt schone windenergie, voldoende voor 50 000 huishoudens.

Nuon verwacht dat de prijs van elektra dit jaar niet stijgt. Door efficiƫnter te werken hoeven diverse kostenstijgingen niet aan de klanten te worden doorberekend.

Telekabel, de telecomdochter van Nuon, verloor het afgelopen jaar 7 miljoen door het faillissement van Sport 7. Het bedrijf investeerde in de kabelinfrastructuur en sloeg voor het eerst de vleugels internationaal uit door samenwerking met een Praags telecommunicatiebedrijf.

mailIcon print |