*

 
dossier

Archief

Delta Lloyd ziet winst met 42 procent stijgen

Door: redactie − 10/08/94, 00:00

Van onze redactie economie AMSTERDAM - Delta Lloyd, dochter van het Britse verzekeringsconcern Commercial Union, heeft een goed eerste halfjaar achter de rug. De halfjaarwinst steeg met bijna 42 procent.

De winst kwam uit op f 91 miljoen, tegen 64,2 miljoen vorig jaar. De omzet nam toe van 2,31 tot 2,43 miljard. Moederconcern Commercial Union stak een winst voor belastingen van 136 miljoen pond sterling (f 373 miljoen) in de zak tegen 48 miljoen pond in de eerste zes maanden van 1993. Het premie-inkomen ging van 3,04 naar 3,08 miljard pond (f 8,4 miljard).

Het schadebedrijf kwam weer in de positieve zone, onder andere door de gunstige weersomstandigheden. Het verlies van f 0,7 miljoen sloeg om in een winst van 19,4 miljoen. In het levenbedrijf steeg de winst van 97 tot bijna 111 miljoen. Door het goede weer boekte vooral de landbouwportefeuille een aanzienlijk hoger resultaat. Ook de winst van medische variaverzekeringen, in het bijzonder arbeidsongeschiktheid, werd groter. Daarentegen bleven de autoverzekeringen zorgen baren. Delta Lloyd sluit verdere premieverhogingen in combinatie met preventiemaatregelen voor begin volgend jaar niet uit. Voor geheel 1994 handhaaft Delta Lloyd de verwachting van een hogere winst.

mailIcon print |