*

 
dossier

Archief

Toeleveranciers kunnen elders produkt kwijt

Door: redactie − 24/01/96, 00:00

AMERONGEN (ANP) - Opzet of niet? Juist één dag nadat Daimler-Benz, het grootste industriële concern van Europa, zijn handen heeft afgetrokken van Fokker, adverteert een Nederlands bemiddelingsbureau in Het Financieele Dagblad onder de kop: “Duitse industriële bedrijven zoeken toeleveranciers in Nederland.”

“Puur toeval”, zegt A. Schakel, directeur van de Nederlandse handelsonderneming Technology Trading uit Amerongen. “Ik zat mij maandag ook te bedenken dat de advertentie misschien beter een week later had kunnen verschijnen, maar ja, het is inmiddels gebeurd.”

Schakel heeft de advertentie geplaatst voor een bevriende relatie, die in Frankfurt onder de naam P. Heisig GmbH toeleveranciers benadert voor Duitse industrieën, zoals Siemens en AEG - notabene eveneens een dochter van Daimler-Benz.

Omdat Duitse toeleveranciers te duur worden, verleggen deze opdrachtgevers hun blikveld naar het buitenland. Heisig zoekt vooral Nederlandse toeleveranciers in de metaal- en elektro-industrie met 25 tot 200 werknemers. “Zeg maar de toeleveranciers van Fokker, die nu de dupe dreigen te worden.”

mailIcon print |