Van onze buitenlandredactie AMSTERDAM - Italië is in de ban van een groep jongeren, die “voor de lol” stenen gooide naar voorbijrazende auto's vanaf viaducten boven autowegen in Noord-Italië. Zij worden verantwoordelijk gehouden voor de dood van de 31-jarige Maria Letizia Berdini.
De vrouw kwam om het leven toen op de autoweg van Piacenza-Turijn een grote steen dwars door de voorruit denderde van de auto waarin zij samen met haar man op weg was naar Parijs voor een paar dagen vakantie tussen kerst en nieuwjaar. Maria Berdini stierf vrijwel onmiddellijk terwijl haar man de controle over het stuur probeerde te krijgen.
'Moordende verveling' kopte de krant Il Messagero gisteren boven een verhaal over de acht jongeren, die zijn aangehouden in verband met de zaak. Naar verluidt zouden zij al sinds augustus vorig jaar auto's bekogelen vanaf viaducten omdat zij “niets beters te doen hadden”.
De groep bestaat uit vier broers, drie vriendjes en een vriendin. Zij werden aangehouden nadat het meisje uit de school had geklapt. De inwoners van het Noord-Italiaanse stadje waar de stenen werden gegooid zijn razend over het voorval. Bij de arrestatie van twee van de broers, vorige week, bestormde een woedende menigte het politiebureau in een poging de twee verdachten te lynchen.
In dagblad La Repubblica verklaarde officier van justitie Aldo Cuva gisteren dat de zaak tegen de acht “vrijwel rond is”. Hij toont zich geschokt over de “onvoorstelbare leeghoofdigheid” van de verdachten. Il Messagero komt met een interview met de zuster van de gedode Maria Berdini. Haar liepen de koude rillingen over de rug bij het idee dat er niet één gek was die zich bezighield met dit dodelijke 'spelletje', maar twee auto's vol met dit soort figuren, onder wie ook nog een meisje. Volgens Corrierre della Sera wordt de hele groep aangeklaagd voor moord.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.