*

 
dossier

Archief

Fortis en de Nationale Investeringsbank

Door: redactie − 25/01/97, 00:00

Het onderzoek naar samenvoeging van de participatie-activiteiten van Fortis en de Nationale Investeringsbank (NIB) is stopgezet. Reden hiervoor is de recente overname van MeesPierson door Fortis.

Zou het tot een fusie tussen Nesbic (van Fortis) en Parnib (van de NIB) zijn gekomen, dan zou de combinatie alle andere participatiemaatschappijen naar de kroon steken. Via schaalvergroting waren grotere deelnemingen mogelijk en zouden de internationale aspiraties van beide partijen beter gestalte krijgen.

Een woordvoerder van de NIB benadrukte vrijdag dat uitstel niet per definitie tot afstel leidt. “De overname van MeesPierson betekent een nieuwe feit. We moeten kijken hoe de nieuwe situatie eruit ziet.”

mailIcon print |