*

 
dossier

Archief

Beurs pakt fabrikanten van kabels hard aan

Door: redactie − 11/02/97, 00:00

AMSTERDAM (ANP) - De koers van kabelfabrikant NKF is gisteren met een kwart gedaald. Het aandeel zakte in Amsterdam f 17,50 tot f 56.

NKF meldde gisterochtend dat de winst over 1997 aanzienlijk zal dalen, onder meer door de tegenvallende afzet in Duitsland. Ook branchegenoten als Draka en Twentsche Kabel kregen er van langs. Draka moest f 2,70 afstaan op f 67,10 en Twentsche Kabel zag zijn koers tachtig cent afbrokkelen.

Opmerkelijk was dat Draka gisterochtend eigener beweging aan de pers liet weten dat het niet hoeft terug te komen op eerder afgegeven winstprognoses. Deze stap om het eigen aandeel te behoeden voor de straffe hand van de belegger, werd door de Amsterdamse effectenbeurs niet op prijs gesteld. Ze hadden eerst de beurs moeten waarschuwen en zich dan pas tot de pers mogen wenden, was de algemene mening.

De Amsterdamse effectenbeurs sloot gisteren met een winst van 0,79 punt op 695,04. Het hoogste punt van de dag lag op 698,21 punten. Veel beleggers wachtten af wat de grote concerns bij de publicatie van de winstcijfers deze week gaan zeggen over het lopende boekjaar. Vandaag komt Unilever met zijn cijfers, donderdag maken Koninklijke Olie en Philips hun resultaten bekend. De omzet was iets meer dan gemiddeld, maar werd voor een belangrijk deel gevoed door de opdrachten van optiebeurszijde.

mailIcon print |