*

 
dossier

Archief

Davids en Reiziger kijken toe hoe Milan achterstand omzet in ruime zege: 4-1

Door: redactie − 09/09/96, 00:00

ROME (Reuter) - Even leek de Italiaanse voetbalcompetitie gisteren een verrassende opening te krijgen toen promovendus Hellas Verona een voorsprong nam tegen AC Milan. De titelverdediger bleef echter kalm en won uiteindelijk met 4-1. De formatie, die speelde zonder Michael Reiziger en Edgar Davids, maakte indruk.

Bij AC Milan maakte George Weah misschien wel het nu al mooiste doelpunt van het seizoen. De Liberiaan pikte twee minuten voor tijd de bal op in zijn eigen doelgebied, passeerde vervolgens tal van spelers van Verona en schoot de bal snoeihard achter doelman Attilio Gregori. Hij bracht de stand daarmee op 3-1. In de eerste helft opende De Vitis in de 35ste minuut brutaal de score voor Verona. Simone bracht met twee doelpunten Milan langszij. In de blessuretijd bepaalde Baggio de eindstand op 4-1.

Juventus maakte zijn faam van Europees kampioen niet waar. Het verloor de eerste punten. Het gepromoveerde Reggiana hield de Turijnen op 1-1. Voor Juventus scoorde Vieri.

Ook Fiorentina, bekerhouder en onlangs nog winnaar van de Italiaanse Super Cup, stelde teleur. De derde nieuweling Vicenza won met 4-2. De Uruguyaan Marcelo Otero maakte alle vier doelpunten. Bologna, de vierde club uit de serie B gekomen, verraste Lazio Roma met 1-0.

Inter Milan, zonder de geblesseerde Winter, speelde matig, maar won wel van Udinese: 1-0. De Zwitser Sforza scoorde. Michel Kreek, die in de 75ste minuut plaatsmaakte voor Manicone, versloeg met Perugia Sampdoria: 1-0. Bij Padova, dat nu uitkomt in de Serie B, scoorde Leonard van Utrecht. De aanvaller maakte in de blessuretijd de enige treffer tegen Empoli.

De UEFA-deelnemers Parma en Roma wisten de schande van hun bekernederlagen uit. Parma haalde in de vier duels van zaterdag de grootste overwinning. De Noord-Italianen, vorige week uitgeschakeld door Pescara, wonnen met 3-0 van Napoli. De internationals Dino Baggio, Chiesa en Zola scoorden. Roma speelde de frustraties over de verrassende bekernederlaag (3-1 tegen Cesena) van zich af door een overwinning met 3-1 tegen Piacenza.

Ondanks de concurrentie van de beste spitsen ter wereld, was het een verdediger die zaterdag 2000 flessen wijn won voor de eerste treffer in de Serie A. Giuseppe Pancaro van Cagliari scoorde in het duel met Atalanta Bergamo na ruim twee minuten uit een vrije trap van 25 meter. Cagliari won uiteindelijk met 2-0.

De opening van het voetbalseizoen ging gepaard met relletjes. Tijdens het duel tussen Bologna en Lazio (1-0, doelpunt Fontolan) raakten twee Romeinse fans gewond. De politie arresteerde 22 vandalen.

mailIcon print |