*

 
dossier

Archief

Olifantsgeheugen voor commercials

BIJDRAGEN: ADRIANNE DE KONING − 01/02/97, 00:00

Museum, stoplicht, zwanen, little boy, olifant. Enig idee wat deze losse kreten gemeen hebben? Het zijn de korte beschrijvingen van de vijf commercials van Centraal Beheer, Fruit Joy, KLM, Page en Rolo die genomineerd zijn voor de Gouden Loekie 1996.

In de museum-commercial van Centraal Beheer volgt president Clinton op een persconferentie bewegingen van een voodoo-pop in een museum die was omgevallen en weer recht wordt gezet; wat er gebeurt met de Amerikaanse president als de pop aan een staak wordt gespiest wordt overgelaten aan de fantasie van de kijker.

Fruit Joy is het ijsje dat, naarmate het slinkt, van kleur verschiet. Op de kreet 'groen!' van de kids, hevig zuigend aan hun ijsje op de achterbank, geeft hun vader die voor het stoplicht stond te wachten gas en botst op een andere auto.

Little Boy is de puppy van populair ras, die de Page-toiletrol volledig uitrolt, terwijl de peuter vanaf het toilet aanmoedigend toekijkt, tot het laatste velletje van de rol vliegt. Dan kijkt hij toch wel een beetje beteuterd.

In de commercial van Rolo blijkt een olifant een olifantsgeheugen te hebben. Een volwassene hield als kind een olifant een snoepje voor maar stond het niet af. Als de olifant jaren later in een parade langs de man loopt, raakt die zijn rolletje chocolade kwijt aan de olifant.

De zwanen van de KLM vlogen ook verleden jaar zwierig door de lucht en gingen er toen met de Gouden Loekie vandoor.

De vijf staan bovenaan de voorkeurslijst die ruim 35.000 mensen hebben ingevuld. Van die 35.000 inzendingen kwamen er liefst 2300 binnen via Internet.

Op woensdag 12 februari zal Ster-directeur A. Vinju de 'Radio & T.V. Publieksprijs' uitreiken aan de meest publieksvriendelijke commercial van 1996. 's Avonds zal in een commercial de winnaar aan het publiek bekend worden gemaakt.

Het energiebedrijf valt met de 'Ik speel nog elke avond een stevig robbertje bridge' en 'Ik kan u slechts één adviesje geven: trek eens wat warmers aan'-commercials bij de verkiezingen tweemaal net buiten de boot. Ook de Rolo-jongen en het Rolo-meisje in de bioscoop, verleden jaar nog tweede, kwamen net niet bij de eerste vijf: ze staan op de zesde plek.

Als de Rolo-olifant er met de Gouden Loekie vandoor gaat is dat natuurlijk snel vergeten.

mailIcon print |