*

 
dossier

Archief

Spelbos krijgt half miljoen van Vitesse

Door: redactie − 04/01/96, 00:00

ZEIST (ANP) - De arbitragecommissie van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB) heeft het verzoek van Ronald Spelbos om hem weer in staat te stellen zijn werkzaamheden als trainer/coach bij eredivisieclub Vitesse te hervatten, afgewezen. De Arnhemse club moet Spelbos een vergoeding van 490 000 gulden uitkeren.

Vitesse stelde Spelbos op 20 november op non-actief, omdat volgens het bestuur een onwerkbare situatie was ontstaan. Hij was het daar niet mee eens en schakelde eind november de arbitragecommissie in. Hij eiste handhaving van zijn contract, dat nog 2,5 jaar doorliep, of anders een uitkering van 750 000 gulden ineens.

De commissie bepaalde formeel dat Vitesse tot volgende week woensdag de tijd heeft om Spelbos weer in dienst te nemen. Het bestuur van de Arnhemse club is dat, zoals bij de behandeling van de zaak op 14 december bleek, niet van plan. In dat geval bepaalde de commissie dat Vitesse aan Spelbos een vergoedingssom van 490 000 gulden dient te betalen.

Vitesse overwintert momenteel op de Canarische eilanden. De ploeg verblijft daar tot en met 12 januari.

mailIcon print |