Er hangt weer een record in de lucht. De gemiddelde temperatuur is in deze eeuw rond het midden van februari nog nooit zo hoog geweest. Over de periode 11-20 februari, de tweede decade, komt De Bilt waarschijnlijk uit op circa 9'. Dat is ongeveer 7' boven normaal.
Het vorige decaderecord heeft slechts drie jaar stand kunnen houden: gemiddeld 8,3' in 1995. Toen waren het de nachtelijke minimumtemperaturen die een belangrijke bijdrage leverden aan het extreem hoge gemiddelde, dit jaar zijn het met name de maximumtemperaturen geweest. Uitgezonderd afgelopen dinsdag is het vanaf 11 februari op alle dagen meer dan 10' geweest.
Vanmiddag lopen de temperaturen in een zuidelijke stroming uiteen tussen 10-11' op de Wadden tot 17 in zuidelijk Limburg. De aangename temperaturen worden bereikt bij meest zonnig weer. Wel trekken er dunne wolkensluiers over, waardoor de zon nu en dan wazig schijnt. Vanochtend ziet het er overigens helemaal niet naar uit dat februari weer uit zijn dak gaat. Er is namelijk nog vrij veel bewolking.
Doordat een over de Britse eilanden naderend koufront maar langzaam dichterbij komt zal het ook morgen heel zacht zijn. Op de meeste plaatsen wordt het 12-13, in het oosten lokaal 15'. De dag begint met zonneschijn maar in het westen raakt het later op de ochtend bewolkt. Tijdens de middaguren breidt de bewolking zich uit en dan kan er ook enige regen gaan vallen. De wind waait uit het zuiden tot zuidwesten en is matig, aan de kust nu en dan krachtig.
Op zondag nog een buienkans, een noordwestenwind en de temperaturen blijven onder de 10'. Na het weekeinde wordt het weerbeeld bepaald door een nieuw hogedrukgebied dat zich over de Britse eilanden naar het oosten uitbreidt. Dankzij dit luchtdrukmaximum is het rustig en over het algemeen droog weer, maar onduidelijk is of en in welke mate we de zon te zien krijgen. Bovendien is het met 8' niet meer zo zacht. Gisteren kreeg het westen en midden een flink aantal uren zonneschijn en hoge temperaturen (De Bilt 11,8'). Vooral in het zuiden bleef het meestentijds bewolkt en in de middag breidde de laaghangende bewolking, waaruit plaatselijk wat motregen viel, zich weer uit.
In Moskou verdween de meeste kou uit de lucht (3,6'), maar in het noordoosten rapporteerde Pecora nog -43,2'.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.